O nas

Uchylkredyt.pl dzięki nam wygrasz ze swoim bankiem, odzyskasz pieniądze jak również przestaniesz spłacać kredyt. Przyjmujemy sprawy dotyczące kredytów frankowych i nie tylko. Bezpłatnie dokonamy analizy Twojej umowy. Co ważne, pomagamy klientom z całej Polski!

Polub nas!

Ostatnie artykuły

Schemat postępowania przeciwko bankowi
Unieważnienie klauzul niedozwolonych, a unieważnienie całej umowy
Przedawnienie rat kredytu
Klauzule indeksacyjne

Co oznacza unieważnienie umowy kredytu?

Unieważnienie całej umowy kredytu uniemożliwia jej istnienie w obrocie prawnym. Unieważniając umowę w całości, spłacisz tylko kapitał – bez odsetek, bez prowizji, bez spreadów walutowych. W przypadku stwierdzenia przez Sąd nieważności całej umowy kredytowej bank będzie zobowiązany do zwrotu na Twoją rzecz wszystkich wpłat, które od Ciebie otrzymał, a Ty będziesz zobowiązany do zwrotu tego co otrzymałeś od banku.

Jeżeli natomiast unieważnione zostaną jedynie  postanowienia zawarte w umowie dotyczące indeksacji kredytu zostanie uznane za bezskuteczne, oznacza to, że kredyt wzięty indeksowany do franka szwajcarskiego należy traktować jakby był wzięty w walucie polskiej. Oprocentowanie jednak pozostaje takie jak w umowie, a więc oparte o stawkę LIBOR . Zatem Kredyt zmieni się w kredyt złotówkowy, ale z niskim oprocentowaniem kredytów walutowych LIBOR. Ponadto w takim przypadku nie tylko kredytobiorca uzyska zwrot nadpłaconych już rat, ale również  raty należne w przyszłości również muszą zostać obniżone poprzez ustalenie ich wysokości o stawkę LIBOR, jednak przy jednoczesnym uznaniu kredytu za zobowiązanie zaciągnięte w walucie polskiej.

Czytaj więcej!

Polubienia
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • LinkedIN
Udostępnij
Oznaczony w